Problemy z Wykop API

Aktualnie nie występują problemy w komunikacji z Wykop API.
Czym jest Wykop API i jaki ma wpływ na wykoPAKĘ?
add remove
wykoPAKA bazuje na integracji z serwisem Wykop, która odbywa się dzięki wykorzystaniu interfejsu API. Pozwala nam to automatyzację niektórych zadań, dzięki czemu zabawa przebiega sprawniej, a moderatorzy mogą skupić się na innych aspektach zabawy. Komunikacja z Wykop API pozwala nam między innymi na:
  • automatyczne potwierdzenie tożsamości użytkownika podczas rejestracji
  • logowanie z wykorzystaniem mechanizmu Wykop Connect
  • automatyczną weryfikację wymagań
  • pobieranie publicznych informacji o uczestniku z portalu Wykop
  • komunikację z uczestnikami za pośrednictwem prywatnych wiadomości
Dlaczego Wykop API nie działa?
add remove

Współpracujemy z Wykopem, żeby komunikacja między wykoPAKĄ, a Wykop API przebiegała bezproblemowo, jednak mogą zdażyć się sytuacje, w których komunikacja ta zostanie zakłócona. Każdorazowo staramy się ustalić przyczynę problemu i podejmujemy kroki, aby uniknąć go w przyszłości lub zminimalizować jego skutki, jeśli całkowite jego wyeliminowanie nie jest możliwe.

Najczęstszymi przyczynami problemów w komunikacji z Wykop API są:

  • przekroczone limity zapytań - posiadamy limity dostosowane do naszych potrzeb, jednak w sytuacji wyjątkowo dużego ruchu po stronie wykoPAKI limity te mogą zostać przekroczone i należy odczekać na ich odnowienie. W takiej sytuacji odświeżanie strony może dodatkowo obciążać API i powodować dłuższy czas potrzebny do rozwiązania problemu.
  • błędy w API lub w obsłudze API - na początku 2023 roku Wykop wdrożył nowe API w związku z czym możliwe są sytuacje, w których API działa błędnie lub jest przez nas błędnie obsługiwane. Takie sytuacje staramy się jak najszybciej rozwiązywać.
  • problemy sieciowe - z niezależnych od nas powodów komunikacja z Wykop API może nie być możliwa z powodu problemów sieciowych. Należy odczekać, aż problem ustąpi.
Co zrobić, gdy występują problemy z Wykop API?
add remove

Organizatorzy monitorują status komunikacji z Wykop API w sposób manualny oraz zautomatyzowany przez cały czas trwania zabawy. Oznacza to, że jeśli pojawiają się problemy, prawdopodobnie wiemy o nich i staramy się je wyeliminować.

Jeśli pojawiają się problemy z komunikacją z API, nie próbuj za wszelką cenę odświeżać strony lub ponawiać wykonywanych akcji. To niepotrzebnie obciąża zarówno naszą stronę, jak i API. Zamiast tego odczekaj kilka minut i spróbuj ponownie. Jeśli problem nie ustępuje przez dłuższy czas, odezwij się do nas za pośrednictwem PW.